Leírás
Dr. Patay Géza Emlékképek a nemzeti agarászat utolsó évszázadából kötet hitelesen mutatja be agarászatunk történetét, melyre büszkék lehetünk.
A ma emberének a vadászat szó hallatán elsősorban a lőfegyverrel való vadelejtés jut az eszébe. Kevesen tudják, hogy amikor Csákón 1850-ben megalakult az első vadásztársaság, az Alföldi Vadásztársulat, tagjai nem puskával, hanem agarakkal és kopókkal vadásztak. Az ott vadászók közül kerültek ki az ország későbbi nagyjai.
A magyar agarászat nagyon jó hírét vitte hazánknak a nagyvilágban is. A magyar agár és az agárversenyzés kultúrája méltó versenytársa volt az angolnak, s a vérvonalak keresztezése csak jót tett a magyar agarászatnak, az agarak teljesítményének.
Ez az unikális, hiteles, eredeti forrásokban és képekben gazdag kötet az 1848-49-es szabadságharc utáni mintegy száz év agarászatának történetét, szokásrendszerét és határtalan vadászszenvedélyét hozza közel az olvasóhoz. Jó szívvel ajánjuk minden magyar vadásznak, vadászat iránt érdeklődőnek, a kutyák szerelmeseinek s mindazoknak, akik történelmi múltunk, nagyjaink élete, szokásai, szenvedélyei iránt érdeklődnek. Méltán büszkék lehetünk nagy múltú nemzeti agarászatunkra! Ennek bemutatásában van segítségére a kedves olvasónak e kötet.