Draskovich Iván: Szarvasgazdálkodás

Draskovich Iván: Szarvasgazdálkodás

6.000 Ft (bruttó)

Draskovich Iván – Szarvasgazdálkodás tanulmány a hibás gazdálkodásról és a tévedésekről. Javaslat az országokban alkalmazható állománykezelésre.

Elfogyott

Leírás

Draskovich Iván – Szarvasgazdálkodás tanulmány a hibás gazdálkodásról és a tévedésekről. Javaslat az országokban alkalmazható állománykezelésre.

„Gróf Draskovich Iván Szarvasgazdálkodás című műve eredetileg 1951-ben német nyelven jelent meg. Valószínűleg sokan már nem ismerik Draskovich Iván nevét, mert 1963-ban elhunyt Ausztriában, ahová kénytelen volt kivándorolni. A II. világháború előtt nagybirtokos volt Baranya-Sellyén, ahol a Horvátországba nyúló területeivel együtt több mint százezer kataszteri holdat tudhatott magáénak. Korának egyik elismert vadgazdája, illetőleg vadásza volt. Mindene volt a gímszarvas és annak minőségi javítása, egész munkásságának ez volt a fő célja. Rengeteget tett és áldozott ezért. Vadaskertet épített, tenyésztett, importált, exportált és főleg ezernyi megfigyelést végzett. Nem csak a saját területén, hanem bármerre járt a világban, főleg Európában. Sikerült egy mintaszerű vadgazdaságot létrehoznia, amely világhírűvé nőtte ki magát…”

A könyv mindössze 800 példányban készült, fekete-fehér fotókkal illusztrált. Számozott példány.

További információk

Tömeg 0,225 kg
Méretek 14,5 × 21,0 cm
Szerző
Kiadó
Oldalszám

Érdekelhetnek még…