Leírás
Feiszt Ottó-Varga Ernő A zalai gímszarvas kiadványa Zala megye területén 1960–1989 között terítékre került és elbírált aranyérmes gímszarvastrófeák főbb jellemzőinek vizsgálatáról, és a 1990–2013 évek közötti zalai gímszarvasállomány szabályozásának (hasznosításának) alakulásáról szól.
„A jelennek a múlttal való összehasonlítása, ha más nem – legalább érdekes!” Chernel István (1887)
„A Tisztelt Olvasó már a könyvünk mottójául választott Chernel István idézetből is sejtheti, hogy nem egy tudományosnak szánt monográfiát tart a kezében a zalai gímszarvasállományról, hanem egy olyan folyamatosan, több esztendőn át készült munkát, amit gyakorló vadászként készítettek a szerzők. Természetesen a kiadványban szereplő adatok pontosságára, amennyire csak lehetséges, nagy figyelmet fordítottunk. Fontosnak tartva, hogy minél több ismeretet őrizzünk meg az utókor számára. Mert számunkra – meglepő módon – már napjainkban sem volt fellelhető sok olyan információ, aminek elemzéseink során még hasznát vehettük volna. Például a hatvanas, hetvenes években elejtett ezüst és bronzérmes agancsú szarvasbikáknak nem találtuk meg a Zala megyei létszámadatait. De gondjaink voltak az agancsok súlyával és pontértékükkel, mert a többször bírált trófeák alkalmanként különféle eredményeket adtak…
Várakozásaink szerint ez a kiadvány – eljutva a felelő zalai vadász szakemberek zöméhez – cselekvésre késztet majd minden vadászmestert és hivatásos vadászt, hogy feladva önös érdekeit megmentse, megőrizze a zalai gímszarvas kiváló minőségét! Úgy, hogy egyszerűen hagyja, engedi megöregedni a legjobb adottságú, zalai szarvasbikáinkat!” Feiszt Ottó