Leírás
Több évig tartó szervezőmunka után, 2015-ben végre megérkeztek a koalák Budapestre. Az ő bemutatásukra készült Dr. Hangay György A koala és szomszédjai című kiadványa Kovács Zsolt szerkesztésében.
„Koalaház szemléltető táblái sokat elárulnak a kis erszényesek titokzatos életéről, de mi azokra is gondoltunk, akik még többet szeretnének megtudni róluk. Nekik szól kiadványunk. Reméljük, sokak örömére szolgál majd, hogy egy ilyen kedves és tartalmas képeskönyvben vihetik haza magukkal a világ egyik legbájosabb állatát. Valamint megismerkedhetnek a Budapesti Állatkert néhány Ausztráliában őshonos lakójával is.”
Előszó
„Alig két évtizede még vastag rácsos, szűkös vasketrecek látványa fogadta az állatkertbe látogatókat, ami sem az itt tartott állatok, sem a látogatók igényeinek nem felelt meg. Azóta a ketrecek tágas, zöld kifutókká alakultak, a világszép épületek pedig ismét régi pompájukban ragyognak.
Régen, vagy száz éve volt utoljára, amikor Budapesten olyan különleges fajokról lehetett reális álmokat szőni, amelyek Európa-szerte ritkaságnak számítanak. Aztán, ahogy átalakult az állatkert, átalakult a gyűjtemény, és gazdagodtunk. Például ma Budapesten található az ausztrál faunát bemutató egyik legnagyobb gyűjteménye egész Európában! Különösen büszkék vagyunk a vombatra, amely a miénken kívül csak három európai gyűjteményben látható. Sőt, kontinensünkön évtizedek óta először Budapesten született vombatkölykök! Mivel egész különleges az ausztrál térség élővilága, és különleges veszélyek is fenyegetik, fontosnak tartottuk, hogy a ritka ausztrál fajok megőrzésébe mi is bekapcsolódjunk.”